Archive for the ‘Geograficzne’ Category

PostHeaderIcon Wycieczki

Prawie połowa z trzech milionów mieszkańców Mongolii są nomadami, a większość z reszty życia w Ułan Bator, stolicy kraju i co do wielkości miasto. Kulturalnych, gospodarczych, a węzłem komunikacyjnym na Tuul rzeki jest punktem wyjścia dla dwugarbny wędrówki Bactrian wielbłądów i innych egzotycznych wypraw pustyni Gobi, ale jego dziesięć muzeów, bliskość parków narodowych, a także kolekcja cesarskich pałaców i buddyjskich klasztorów zakwalifikować Ułan Bator jako cel, a nie stacją.

Przechadzając się w Narantuul, w 2500 sprzedawca na wolnym powietrzu rynku; odwiedzić Gandan klasztorny Mongolii największą funkcjonujący klasztor-i buddyjską do sąsiedniego Megjid Janraisig i świątynie Kalaczakry, i zobaczyć Stone i Brązowe artefakty wieku, relikwii i skamieniałe kości dinozaurów i jaja znaleźć na Gobi na narodowych i muzeach historii naturalnej. Podczas lipcowej 11-13 Święto Narodowe, Ułan Bator gospodarze narodu największy festiwal Naadam , legendarną kulturalne uroczystości featuring zapasy, łucznictwo i biegi konkursy wyścigów konnych, plus tradycyjne stroje i taniec.

Na zdjęciu: ogromna złota Buddy w klasztorze Gandan

PostHeaderIcon wycieczka do Libanu

Droga staje się jeszcze węższa, skręconych i torturowany, dopóki nie wchodzi chmury i gęsta mgła otacza was. Jego bardzo ekscytujące. Przejechać przez kilka górskich wioskach, nawigacyjnych uliczek przeznaczone dla konia i wóz nie nowoczesnych pojazdów. Domy są co najmniej trzy piętra i wykonane z szarego wapienia. Małe sklepiki wyświetlania różnych owoców i warzyw na zewnątrz. Przed dotarciem do Cedars przyjdziesz na 1400 metrów do Bcharree, domu Khalil Gibran. Nie musisz odwiedzić Muzeum i galeria sztuki featuring dzieł tego dziwnego, wizjoner, artysta surrealistyczne.

Słynny Cedars są minut jazdy dalej około 2000 metrów. O trzysta pięćdziesiąt tych wspaniałych drzew wymienione w Biblii jako jeden ze skarbów regionu pozostają z lasu setek tysięcy, które muszą raz dywanami wzgórz. Te cedry często są wymienione w Biblii i innych tekstów na ich przepych i są związane z rozwojem portu w Byblos. Przez wieki, Asyryjczyków, Babilończyków, Persów, Egipcjan, Rzymian i wielu innych odbyła pielgrzymkę do Liban ze swojej słynnej drewna aromatycznych. Nabuchodonozor, sam chwalił się w pismo klinowe, kupiłem na budowę, potężne cedry, której wycięte z mojego czystego ręce na Liban. Cedry Libanu, były wysoko cenione przez ich wielkość, długoziarnisty prosty, czerwony kolor i zapach aromat. Za niewielką opłatę za wstęp, można spacerować wśród niewielu zachowanych tych wspaniałych olbrzymów. Jest to wyjątkowe spotkanie z historią naturalną może nie masz gdzie indziej na świecie. Podczas urlopu chronionych obszarów leśnych, można spacerować wśród wielu drogach stoi sprzedaży rzeźb wykonanych z przycinania słynnych cedrów.

PostHeaderIcon Wycieczka

Wzięliśmy długo potrzeba odpoczynku i dostał z powrotem i pojechaliśmy odwiedzić okolice jej klientów. Jeden z nich mieszka w małym miasteczku tuż Frankfurtu nad rzeką Ren. Pojechaliśmy na popołudniu i miał wielki obiad na mały pensjonat w sąsiedniej wsi (20 minut jazdy od hotelu). Jedzenie było bardzo duże, a wino było dobre. Potem wrócili do domu, gdzie Helmut, klient Tamara’s, wspólne pewne szczególne vintage z nami (one prawdziwych fanów wina), a także dowiedzieliśmy się, że Helmut nie pojawił się na niemieckim zagrożona.

Oczywiście, musieliśmy to oglądać kasety wideo z show. Z dumą powiedział nam, że wygrał pięć razy, a następnie powrócił na specjalne mistrzów show. To jest dość śmieszne, bo jeden z klientów kolegów Tamara’s, Trixie, również był na Jeopardy wygrywając tylko jeden raz i bici przez kolegów o nazwie Florian, który był na tym samym mistrzowie pokazują jak Helmut. Temat ten teleturniej wrócił do nawiedzają nas w Anglii. Spaliśmy na domu Helmuta i miał wielkie śniadanie i ruszaj w drogę.

Po krótkim przystanku w Bonn do zmiany ubrania, Wystartowaliśmy do innego miasteczka prawie na granicy Holandii z Niemcami. Ten klient, David, prowadzi własną firmę tłumaczenia i został urodzony w USA. Następnie przeniósł się do Anglii, a następnie przeniósł się do Niemiec, gdzie mieszkał przez 29 lat. Mieliśmy bardzo tradycyjne niemieckie wizyty, począwszy od obiadu, a potem rozmowy i pieszo, a następnie herbata i ciasto i pożegnania.

PostHeaderIcon Wycieczka do Chin

Niedawno wróciłem z podróży do Changsha,  gdzie dawał wykład dla Certified Exposition Managers (CEM). Celem podróży było kształcenie zawodowe i menedżerów razie na temat zarządzania projektami – zarówno teorię i praktyczne zastosowanie – ale co mam w zamian o wiele bardziej wartościowe.

To było ponad dwa lata temu, że brałem udział Międzynarodowego Stowarzyszenia Wystawców i orientacji Wydarzenia „wydział podczas ich rocznego Expo! Expo! i Annual Convention. W tym czasie uczyłem oczywiście CEM Zarządzania Projektami, kiedy został poproszony przez przedstawicieli Chin ds. Promocji Handlu Międzynarodowego (CCPIT), który brał udział w mojej sesji CEM. One rozszerzone zaproszenie do prowadzącego gościem „CEM Chiny”, chiński przemysł roczny program edukacyjny przeznaczony dla profesjonalistów wystawy. Kiedy zgodzili się na udział, nigdy nie myślałem, że będę odchodzić z tego doświadczenia z tak wielką wiedzę i dumy.

PostHeaderIcon Geografia polski

Ogólnie rzecz biorąc, Polska jest nieprzerwana zwykły sięgające od Morza Bałtyckiego na północy do Karpat na południu. W ramach tego zwykły, różnice terenu działają na ogół w zespołach ze wschodu na zachód. Bałtyk brakuje naturalnych porty z wyjątkiem Gdańska, Gdyni i Szczecinie regionu w północny-zachód. Północno-wschodniej, zwany Lake District, jest słabo zaludnionych i brak zasobów rolniczych i przemysłowych. Na południe i zachód od pojezierzy, rozległe równiny region rozciąga się Sudetów (Sidetu) Góry na czeskim i słowackim granic południowo-zachodni i Karpat na czeski, słowacki, ukraiński i granic na południowy wschód. Kraj rozciąga się 649 km z północy na południe i 689 km ze wschodu na zachód. Powierzchnia całkowita Polska jest 312.683 kilometrów kwadratowych, w tym wód śródlądowych – nieco mniejszej powierzchni niż w Nowym Meksyku. Sąsiednich krajach na zachodzie Niemiec, Czech i Republiki Słowackiej południu, Ukrainą i Białorusią na wschodzie i na Litwie i rosyjskim Obwodzie Kaliningradzkim na północny wschód.

PostHeaderIcon Blog geograficzny

Geografia to bardzo ciekawy przedmiot, zapraszam do zapoznania się z ciekawostkami geograficznymi ;)

PostHeaderIcon cechy miast pólnocnoamerykańskich

 • 1.Cechą charakterystyczną Ameryki Północnej jest występowanie na jej terenie wszystkich stref klimatycznych: od arktycznej na północy, przez umiarkowanie chłodną, umiarkowanie ciepłą, podzwrotnikową i zwrotnikową, po podrównikową i równikową na południu.
 • 2.Różnorodna Rasa Ludzi.
 • 3. Duży dostęp do wód(wodopojów)

PostHeaderIcon wydarzenia geologiczne które miały miejsce na obszarze polski

 • 1. pozostałości polodowcowe – pojezierza, moreny,
 • 2. wypiętrzenia gór – Karpaty, Sudety
 • 3. zjawiska krasowe (chyba tak to się nazywa) – Jura Krakowsko- Częstochowska,( jaskinie)
 • 4) ropa naftowa i gaz ziemny
 • 5. złoża węgla

PostHeaderIcon dowody na ksztalt kulisty ziemi

 • 1/ widnokrąg ma kształt koła, rozszerza się tym bardziej, im wychodzimy wyżej
 • 2/ płynące statki na morzu, najpierw widać maszty, a potem wyłania się cały statek
 • 3/ zdjęcia z kosmosu, zaćmienie Słońca lub Księzyca – widać okrągłą tarczę
 • 4/ odkrycia geograficzne – podróż dodkołą świata / Magellan/

PostHeaderIcon Dlaczego porosty nazywamy organizmami pionierskimi

Porosty to organizmy „dwa w jednym”, czyli grzyb i glon lub grzyb i sinica. Glony i sinice są samożywne i produkują cukry na potrzeby swoje i grzybów porostowych. Grzyb, oprócz mechanicznej ochrony
zielonego partnera, zapewnia dostawę wody-z atmosfery (rosa, opady, para wodna). Dzięki tym cechom porosty nie są uzależnione od podłoża i mogą rosnąć nawet na skale,potrafią rozwijać się prawie w każdym środowisku w którym nie potrafią rozwijać sie inne rośliny
Jak na pionierów przystało, porosty są bardzo odporne na ciężkie warunki – wysychanie i mróz.

O blogu

Jestem nauczycielem geografii w jednym z gimnazjów. Na blogu będę umieszczał różne ciekawostki oraz zadania geografia. Czy wiesz stolicą jakiego państwa jest Wagadugu ? :)